Rosja

Sanacja ZSRR i dobre interesy Kremla

Od kilku tygodni straszy się nas rosyjską inwazją na Ukrainę. Sytuacja rozkręca się z dnia na dzień, atmosfera strachu narasta, a media mają nowy temat w miejsce oklepanej już pandemii.  Politycy robią groźne miny, wojskowi budzą się z letargu, a miejsce covidowych ekspertów przejmują przed ...

Przeczytaj też:


Kazachstan

Duży dziwny kraj

Grzegorz Hajdarowicz

Kazachstan to dziewiąty pod względem wielkości kraj świata, ale żyje w nim o połowę mniejsza populacja niż ludność Polski. To kraj, który rzadko gości na pierwszych stronach gazet i rzadko kiedy elektryzuje opinię publiczną jakąś informacją.

Kryzys kościoła katolickiego

Ślepa uliczka Kościoła

prof. Arkadiusz Stempin

Ujawniony na dniach casus papieża Benedykta XVI unaocznia, że inicjator samooczyszczenia Kościoła katolickiego z deliktu molestowania seksualnego dzieci i podwładnych przez duchownych sam tkwił w procederze tuszowania. A dziś jego następca gryzie ścianę. Kościół katolicki  zabrnął w ślepą uliczkę.Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę