Archiwum działu MediaSocial media

Elon Musk – zbawca wolności słowa?

Gdy w styczniu 2021 r. Twitter blokował urzędującego prezydenta USA, lewica cieszyła się z tego i twierdziła, że to prywatna firma, która ustala własne zasady. Gdy jednak ekscentryczny miliarder Elon Musk ogłosił zakup Twittera, nagle przez lewicową bańkę przetoczyła się fala oburzenia na to, że prywatny przedsiębiorca będzie ustalał własne zasady w swojej firmie.

Media wobec wojny

Sztuka manipulacji

Jesteśmy gatunkiem wzrokowców. Uwielbiamy nastrojowe ulotne wrażenia. Stąd też łatwo ulegamy manipulacji rysunkiem, fotografią i filmem. Odpowiednie ujęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Dobrze podany obrazek kształtuje światopogląd i ocenę rzeczywistości milionów ludzi. Powinniśmy być zatem szczególnie czujni, kiedy media próbują kształtować nasze emocje odpowiednio dobranymi obrazkami z wojny.

Wolne media

Lex TVN przegłosowane. W Moskwie radość!

W Moskwie i Mińsku dzisiaj piją ze szczęścia. Na Kremlu wznoszą toasty za zdrowie przyjaciół z polskiego, bratniego reżymu. Kremlowscy włodarze czapkują dzisiaj panu Kaczyńskiemu i jego totumfackim. Zaledwie kilka dni po 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego mamy powtórkę z historii. I znowu jest ona w ścisłym interesie wielkiego imperium rosyjskiego.

Media

Nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka

12 sierpnia 2021 roku niczym nie różni się od innych dni w tym kraju. Tym wszystkim, którzy krzyczą, że właśnie dokonano zamachu stanu na wolne media gratuluję bujnej wyobraźni. Tylko bowiem mitomani mogą utrzymywać, że w tym kraju kiedykolwiek były wolne media.

Media

Jak utrącić opozycyjne media?

„Lex TVN”, jeżeli wejdzie w życie, dotknie nie tylko znienawidzonego przez obóz władzy nadawcy. Będzie miało daleko idące skutki dla całej polskiej gospodarki.

Media

Polowanie na wolne media

No i doczekaliśmy się nareszcie czasu, kiedy pisowski reżim bez żadnych zbędnych mistyfikacji, jawnie i śmiejąc się w twarz tzw. „demokracji”, postanowił rozliczyć się ze wszystkimi niezależnymi mediami w Polsce.

Media

Nie będzie TVN pluł nam w twarz

Marek Suski staje w ringu z amerykańskim biznesem reprezentowanym przez Rockyego Balboa. Suski wyprowadza pierwszy cios. Rocky jeszcze nie podjął decyzji: zaśmiać się czy oddać.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę