Małpia ospa

Małpi Covid

Czy znów rządy zafundują nam lockdowny z powodu jakiejś ezgotycznej choroby? Pojawienie się małpiej ospy w Europie już zaniepokoiło Światową Organizację Zdrowia (WHO), ale jak na razie wygląda na to, że strach przed pandemią będzie dużo mniejszy niż wiosną 2020 r.

Polityka energetyczna

Nadmiarowe zyski?

Mateusz Morawiecki krytykuje Norwegów, że zarabiają na ropie. Zapomniał jednak skrytykować polskie firmy, które robią to samo. Zapomniał też o sobie.

USA

Fatalny „rekord” Bidena

Z najnowszych badań opinii publicznej w USA wynika, że Joe Biden jest najmniej popularnym prezydentem w historii tego kraju.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Europejscy targowiczanie. Zachłanność równa zdradzie

W ostatnim czasie aktywizują się europejscy targowiczanie. Chcą dać Putinowi „szansę zachowania twarzy” w przegranej wojnie. Szczytnym celem politycznych oszustów jest zakończenie agresji. Tyle że ceną mają być rozbiory Ukrainy. Kupczenie cudzą suwerennością to zbrodnia nazywana przez cywilizowany świat zdradą.

Korea Północna

Lockdown po północno-koreańsku

Czy może być coś bardziej absurdalnego niż lockdown covidowy w kraju, który już i tak był niemal całkiem odcięty od świata?

USA

Zawrót głowy od dezinformacji

Administracja Bidena ogłosiła, że rezygnuje z utworzenia Rady ds. Dezinformacji, gdyż jej wcześniejsza decyzja o jej powołaniu spotkała się z działaniami dezinformacyjnymi.

UE i NATO

Zachód musi zrobić porządek. Najpierw ze sobą

– Kryzysy ostatnich trzech lat pokazały, że złota era pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu, w której żyliśmy od zakończenia zimnej wojny, może się skończyć – taką opinię podczas kongresu IMPACT’22 w Poznaniu wyraził izraelski filozof profesor Yuval Noah Harari.

Watykan

O konklawe raz jeszcze

Kontrowersje wokół wypowiedzi papieża Franciszka o „szczekaniu NATO pod rosyjskimi drzwiami”, a generalnie postawa Watykanu wobec napaści Rosji na Ukrainę oraz artykuł Justyny Olszewskiej na portaluskłoniły mnie do przejęcia podrzuconej piłeczki, a dokładnie w tym miejscu, w którym autorka smeczowała, czyli postawiła swoją puentę. A ta brzmi: „Może więc trzeba wziąć pod uwagę, że nowego papieża wybiera jedynie Duch Święty, a kolegium kardynalskie jest jedynie narzędziem realizacji Jego woli.”

Podatek od pustostanów?

Mieszkanie nie jest lokatą

Mieszkań nie ma, są drogie i coraz mniej osób na nie stać. Tymczasem, jak donosi GUS, prawie 2 miliony mieszkań stoi pustych. Czas coś z tym zrobić. Prawo do godnego miejsca zamieszkania ma każdy.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę