Archiwum działu OpinieGru 3, 2021
Opinie

„Zła” Merkel

Polska polityka niemiecka i unijna za chwilę musi obyć się już bez dyżurnej „złej” Merkel. 

Lis 24, 2021
Na czasie

Czekając na „Argo”

Loty przez ocean są zazwyczaj męczące, trzeba bowiem trochę czasu spędzić w samolocie. Zawsze staram się obejrzeć jakiś dobry film, bo to dla mnie jedyna taka czasowa okazja

Paź 21, 2021
Opinie

Aż, czy jeszcze 2 lata?

To, do czego doprowadziła dziś polska władza nie mieści mi się w głowie, jak i wielu Polkom/Polakom. Nie muszę nikomu przypominać, że od 2015 roku wybory parlamentarne wygrywa PIS. Ogromnie zdziwiło mnie zwycięstwo tej właśnie partii w wyborach w 2019 roku, kolejne 4 lata katorgi.

Paź 20, 2021
Polska

Ta opozycja to żart

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, której głównym tematem był kryzys praworządności w Polsce, nie pozostawia złudzeń. Jesteśmy outsiderami wspólnoty europejskiej. Zaproponowana przez Grzegorza Hajdarowicza nazwa „polwykop” coraz bardziej pasuje do tego co nas może spotkać lada dzień.

Paź 18, 2021
COVID-19

Rusza fala?

Łotwa ogłosiła (18 października) kolejny lockdown, na próbę, na 4 tygodnie. Ciekawe kto w to uwierzy, no to czekamy na następnych. Przewiduję, że Polska ogłosi lockdown od 29 października (pewno na początek na 4 tygodnie na próbę …), to wszak lepsze od inwazji emigrantów na wschodniej granicy, polexitu/polwykopu z Unii Europejskiej, inflacji (cena litra benzyny będzie bezprzedmiotowa), a i problem Bąkiewicz, a 11 listopada rozwiąże się automatycznie.

Paź 11, 2021
Na czasie

Polwykop

Rząd tak podkręca relacje z Unią, że ta, dbając o jej jedność, o jakiś fundamentalny porządek, nas z tej wspólnoty po prostu wykopie. Jak pijanego klienta, który wszystkich zaczepia i obraża.

Paź 11, 2021
Prawym okiem

Gdy liberałowie pokochali Łukaszenkę

Uważam,  że za każdym razem, gdy PiS robi coś głupiego, „liberalna” opozycja natychmiast mu pomaga zachowując się w sposób równie skrajnie głupi. Tak jest również przy okazji kryzysu na granicy z Białorusią.

Paź 9, 2021
Na czasie

Żaby już ugotowane?

Obtłuszczeni, leniwi, zastanawiający się na co wydać pieniądze: na wycieczkę do Egiptu czy na nowy samochód, albo nową łódkę (od kajaku po jacht). Jedni ciężko pracując, inni bujając się na państwowych posadach, zarobiliśmy trochę przez te 30 lat. Brylujemy na Zachodzie, bo UE nie boimy się jak Ruskich (bo NATO).

Lip 28, 2021
Środowisko

Czy miejsce parkingu na pewno musi być w lesie?

 Przez całe dziesięciolecia mieszkańcy oraz władze stolicy walczyły o to, aby najludniejszemu miastu w kraju nie brakowało świeżego powietrza.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę