Archiwum działu KulturaMuzyka

Jackson nowych czasów przyleci na PGE Narodowy

Kanadyjski wokalista The Weeknd wystąpił już raz w Polsce na gdyńskim Openerze w 2017 roku. Dziś to już jednak gwiazda większego kalibru. Po odwołanym koncercie w Krakowie polscy fani wraz z ogłoszeniem europejskiej kontynuacji trasy koncertowej dostali w końcu obiecującą informację o przyszłorocznym koncercie tego gwiazdora w Warszawie. Czy przylot dzisiejszej ikony popu przebije słynny występ Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie z 1996 roku?

Muzyka

Nowy Magik?

W ostatnich dwóch latach doczekaliśmy się tchnienia kompletnie innego standardu w polskiej muzyce rapowej. Belmondo alias Młody Gdynianin alias Belmondawg alias Młody Sarmata alias Tyta lub, bardziej zwyczajnie, Tytus Szyluk, oprócz bycia raperem z największą ilością pseudonimów jest artystą, który popchnął ten gatunek w zupełnie nowym kierunku.

Mundial 2022 w Katarze

Mundialowa hipokryzja

Pamiętacie, jak tenisista Novak Djoković nie chciał się zaszczepić na COVID i nie pojechał z tego powodu na mistrzostwa? Jego poglądy możemy różnie oceniać, ale przynajmniej był im wierny. Był gotów stracić finansowo, byle tylko postawić na swoim. Nie to, co wyżelowani piłkarscy gwiazdorzy, którzy najpierw deklarowali, że napiętnują rząd Kataru za prześladowania gejów, a później potulnie wycofali się z tych protestów.

Mundial 2022 w Katarze

Janerka nie zaśpiewa dla szejków

Przebój Klausa Mitffocha „Nie wszystko można kupić, nie wszystko można mieć” coraz bardziej opowiada o Katarze, który postanowił zorganizować pierwszy listopadowy mundial.

Wiara

Czy religia szkodzi rozwojowi?

Jeśli zastanawiamy się, który kraj na świecie jest najbardziej zaawansowany technologicznie, to zazwyczaj myślimy o Korei Południowej. Wielu z nas korzysta z rozmaitych urządzeń made in Korea – smartfonów, tabletów, inteligentnych telewizorów itp. Niektórzy twierdzą, że odwiedzając Koreę Południową, można zobaczyć przyszłość. Mało kto zwraca jednak uwagę na to, że mieszkańcy Republiki Korei to w sporej części bardzo religijni chrześcijanie.

Mundial 2022 w Katarze

Sumienie futbolu i mundial w katarskim piekarniku

Trener piłkarskiego giganta z Liverpoolu Jürgen Klopp zirytowany wykrzykuje na konferencji prasowej: „Dziennikarze powinni wreszcie dać spokój i przestać wypytywać piłkarzy z europejskich reprezentacji narodowych o mundial w Katarze, a skoncentrować się na sporcie.” Może ma rację. Cóż mogą futboliści  poradzić na to, że piłkarskie święto odbywa się w kraju nad Zatoką. Sami są zresztą poszkodowani. Miast kontemplować konta bankowe w przerwie sezonu piłkarskiego, będą się uganiać za piłką w piekarniku. Niektórzy jednak odważnie zabrali głos. Ot, dobry znajomy Jürgena Kloppa z Niemiec i r...

Seriale

Kiedy Corleone da żółtą kartkę

Pewnie wiedzą Państwo, że oglądanie filmów jest teraz popularniejsze w Internecie na platformach streamingowych niż w telewizji lub w kinach. Ci zaś, którzy to wiedzą, orientują się, że do najpopularniejszych należy serial „Biały Lotos”. A ja mam na jego temat zaskakujące nawet mnie wrażenia.

Muzyka

Za co wdzięczni jesteśmy Taylor Swift

Czasami dowiadujemy się o czymś lub o kimś, gdy pada światowy rekord. Czy to oznacza, że musimy wiedzieć o wszystkich rekordzistkach i rekordzistkach? A może łączy się z tym jakaś zaskakująca korzyść?

Dlaczego wierzymy w spiski?

Nie daj się reptilianom, czyli teorie spiskowe

Spiski, wszędzie spiski... Czy wiara w teorie spiskowe wiąże się z niepewną przyszłością? A może jest to ciężka praca „agentów wpływu”, czyli algorytmów i innych botów? Faktem pozostaje, że coraz więcej z nas wierzy w spiski.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę