Archiwum działu SportPiłka nożna

Letnia komediofarsa z narodowym bohaterem w akcji

Narodową ekscytację zmiany pracodawcy przez Roberta Lewandowskiego należy rozumieć jako ogłupianie kibiców i podtrzymywanie w nich iluzorycznych wierzeń w piękno futbolu, skoro pomnażanie kapitału przez pazernych zarządców piłkarskich firm zepchnęło grę na boisku na poślednie miejsce w wewnętrznej hierarchii tego sportu i wywołało erozję pierwotnego jego sensu.

Olimpiada w Pekinie

Po co nam igrzyska olimpijskie?

Rywalizacja w Pekinie się zakończyła. MKOl pod niebiosa wychwala samego siebie, sportowców i organizatorów. Tajemnicą poliszynela jest jednak, że wybór Pekinu jako miasta zimowych igrzysk nastąpił, kiedy na placu boju pozostały Chiny i Kazachstan.

Przed olimpiadą w Pekinie

Jak komunistyczne Chiny podporządkowały sobie sport

Zaczął się nowy rok. Z olimpiadą zimową w Pekinie. W Chinach sport zawsze nakręcał nacjonalistyczne zapędy. A sportowcy musieli podporządkować się kolektywowi.

Sport

Świat oszalał: piłka nożna

Nie ma większego targowiska próżności, niż współczesna piłka nożna. Gigantyczne budżety klubów, wielomilionowe kontrakty piłkarzy i trenerów, setki miliardów w reklamach na stadionach i koszulach, piłkarze w roli gwiazdorów globalnych, tony żelu, najbardziej modne ciuchy, miliony followersów na fejsie i Instagramie. Świat oszalał? Bez wątpienia.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę