Lis 5, 2021
Podatki

Kłamstwo o ładzie

Rząd mami społeczeństwo obietnicą „ładu” w podatkach i uwolnieniu wielu ludzi od danin publicznych. To najczęściej kłamstwa, a w niektórych przypadkach – półprawdy.

Lis 4, 2021
Inflacja

EBC równie bezradny jak NBP

Jeśli chcieliście, by ten felieton będzie poświęcony straszeniu Was scenariuszem tureckim czy nawet wenezuelskim w Polsce, to możecie w tym miejscu skończyć lekturę. Nie mam bowiem zamiaru zajmować się demagogicznym straszeniem. Moim zadaniem jest informowanie o realnych zagrożeniach związanych z polityką pieniężną w Polsce i na świecie.

Wrz 26, 2021
Społeczeństwo obywatelskie

Fundacja Wolność Gospodarcza

Powstała nowa fundacja. Dobrze, że tak się stało. Dobrze, że ludziom się chce…

Sie 27, 2021
Podatki

Mieszkanie dla dziecka kupię

Ceny mieszkań osiągają absurdalne poziomy. Dzieje się tak dzięki temu, że jesteśmy coraz bogatsi, ale także dlatego, że mieszkania znikają z rynku. Według najnowszych danych Eurostatu, ceny mieszkań w Polsce rosną najszybciej w Europie.  Polska to około 15 mln mieszkań. W tym około 430 tys, czyli blisko 3% to pustostany.

Sie 1, 2021
Podatki

Dwieście stron kolejnych komplikacji

Polski Ład to mnóstwo ukrytych pułapek na przedsiębiorców i dalsze komplikowanie systemu podatkowego. Nie tędy prowadzi droga do ożywienia gospodarki.

Lip 20, 2021
Opinie

Utrata dotacji unijnych grozi Polsce katastrofą

Jeżeli Unia zablokuje plan odbudowy dla Polski, zacznie się katastrofa. Można się pożegnać nie tylko z impulsem dla gospodarki ale też bardzo mocnym bodźcem dla biznesu. Powód? Innych pieniędzy na rozwój nie będzie.

Lip 18, 2021
Podatki

Nie ufaj politykom! Ty zapłacisz za ich pomysły.

Skoro naobiecywałeś w kampanii wyborczej cuda na kiju, to teraz musisz dotrzymać słowa. Ale żeby to zrobić, musisz znaleźć metodę, jak odebrać ludziom pieniądze, które potem wydasz na realizację swoich obietnic. To trywialnie prosta prawda, o której przekonał się kilka lat temu obiecujący liczne programy socjalne prezydent USA Barack Obama.

Lip 8, 2021
Fundusze UE

Równi i równiejsi?

Unia Europejska jako organizm traktujący w każdej dziedzinie wszystkich swoich członków jednakowo – tak zapewne chcieliby ją postrzegać jej ojcowie-założyciele, niepoprawni idealiści. Jednak w jaki sposób osiągnąć tę doskonałość, jeśli już na poziomie gospodarowania finansami rysują się różnice pozornie nie do przeskoczenia?

Lip 1, 2021
Wolny rynek

Wolny rynek nie jest taki zły jak go malują

Wolny rynek jest jednym z najgorszych rozwiązań społecznych, jakie można sobie wyobrazić. Wszyscy, a przynajmniej wszyscy na lewicy, to wiedzą, zatem to prawda. Wolny rynek niszczy i rozbija rodziny, unicestwia tradycje społeczne, wpędza całe społeczeństwa w nędzę i głód, prowadzi do tyranii i psują się od niego zęby.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę