Archiwum działu Wolny rynekRosja

Wirtualne sankcje?

Rosyjski sektor e-commerce obchodzi sankcje. Sprzedawcy detaliczni nadal swobodnie obracają sprzętem takich marek jak iPhone, Samsung, PlayStation, Xbox czy Nintendo. I chociaż cały świat z wymienionymi markami na czele od lat składa hołd wszystkiemu, co wirtualne, to należy zastanowić się, czy na pewno chcemy, aby pod tę kategorię podpadały również wymierzone w agresora sankcje. Czy nie powinny one mieć raczej charakteru jak najbardziej realnego? Taki właśnie ma przecież niestety krwawa wojna w Ukrainie…

Ekonomiczna wojna Rosji z Zachodem

Eskalacja wojny konfiskacyjnej?

Uwaga opinii publicznej koncentruje się na militarnym aspekcie wojny. Nic dziwnego, od siły ukraińskiego oporu zależy los Europy i demokratycznego świata. Jednak w cieniu dramatycznych informacji z frontu toczy się nie mniej ważna wojna ekonomiczna. Jest tak samo brutalna, a wynik starcia ma większe znaczenie od ilości zniszczonych czołgów i zabitych najeźdźców.

COVID-19

Pandemiczne eldorado

Dzisiaj miała wybuchnąć wojna, ale nie wybuchła. Co zrobią media? Dyżury rozpisane, makiety z „breaking news” przygotowane, mapy porysowane, eksperci poumawiani, wirtualne studia przygotowane jak na mundial – a tu nikt nie strzela, nic nie wybucha, nikt nie ucieka. Co z tym zrobić? – głowią się redakcje największych mediów. Jest decyzja: wracamy do tematu COVID-19.

COVID-19

Kto zarobił na pandemii?

Wszyscy płacimy koszty społeczne za pandemię COVID-19. Ale tylko nieliczni mają z tego naprawdę pokaźne zyski. 10 najbogatszych ludzi świata zarobiło na pandemii niewyobrażalne pieniądze.

Społeczeństwo obywatelskie

Fundacja Wolność Gospodarcza

Powstała nowa fundacja. Dobrze, że tak się stało. Dobrze, że ludziom się chce…

Wolny rynek

Wolny rynek nie jest taki zły jak go malują

Wolny rynek jest jednym z najgorszych rozwiązań społecznych, jakie można sobie wyobrazić. Wszyscy, a przynajmniej wszyscy na lewicy, to wiedzą, zatem to prawda. Wolny rynek niszczy i rozbija rodziny, unicestwia tradycje społeczne, wpędza całe społeczeństwa w nędzę i głód, prowadzi do tyranii i psują się od niego zęby.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę