Co będzie dalej

Armagedon poproszę

Z perspektywy ostatnich paru lat to naprawdę w 2019 było mega nudno, praktycznie nie działo się nic. Jakieś tam spory religijne, różnice kursowe, no może nieświeże krewetki podano w jakiejś restauracji.

Ale przyszedł 2020 i pojechaliśmy, najpierw 2-letnia histeria covidowa, blokady krajów, kwarantanny, maseczki i szczepienia wielorazowe, potem 2022 wojna w Europie, atak Rosji na sąsiednie państwo, już nie jako zielone ludziki, tylko normalnie, pod flagą.

Co będzie dalej?

Grzegorz Hajdarowicz
Foto: Herbert Bieser | Pixabay

W menu jeszcze sporo specjałów, mogą być takie odgrzewane, ale istotne, jak zmiany klimatyczne, wyspy plastików, topnienie lodowców, dziura ozonowa, brak wody – wszak o to miała być wojna światowa, nie o jakaś Ukrainę (spora część świata nawet nie wie, gdzie jest ona na mapie). A może coś z klasyki: wybuch wulkanu, może nawet paru? Trzęsienia ziemi z tsunami? Chyba że taka nowość, kiedyś już była w karcie, ale od jakiegoś czasu wycofana: asteroida, która pędząc w kosmosie zapragnęła, by ucałować Ziemię. Do wyboru, do koloru.

Nie zapomnijmy o uczniach religii walczących, wszak pokazali w Nowym Jorku, w sumie nie tak dawno, jak mogą dać popalić, nawet państwo sobie czasowe zorganizowali, nieudane wszak, ale drugie mają, o którym już chyba nikt nie pamięta. Szaleństw w nas, niespodzianek w naturze jest bez liku. Musimy z tym żyć i cieszyć się swoim życiem, te potrawy nie mogą nam tej radości odebrać.

Dlatego za Armagedon dziękuję, przejdę się po plaży, popatrzę w niebo, uśmiechnę się do świata, wszak on będzie trwał – w to mocno wierzę – i tą wiarą się dzielę.


Przeczytaj też:

Taka sobie wizja

Siedząc wygodnie i spoglądając na leniwie płynący Tag, właśnie zakończyłem czytanie kolejnego rocznicowego tekstu z okazji wybuchu II wojny światowej.

Wojna! Dlaczego?

Felieton o wojnie to trudna sprawa, szczególnie gdy ta wojna właśnie trwa i nie do końca wiadomo, kiedy się skończy i z jakim rezultatem, a chciałoby się, żeby się skończyła przed jego wydrukowaniem.

Walka dwóch światów

Odwieczna walka dobra ze złem była kanwą wszystkich religii, wierzeń i modlitw. Była też szkieletem wielu opowieści, anegdot, książek czy filmów. Znamy ją dobrze, dzięki niej uczymy się poruszać po świecie. Dzisiaj los zgotował nam namacalne doświadczenie - doświadczenie, które kiedyś towarzyszył...

Będzie, czy nie będzie?

Co? Gdzie? Kiedy? Co – wojna? Gdzie – na Ukrainie? Kiedy – zaraz?  To ważne i trudne pytania. Żyją tym media, politycy i satelity obserwujące ruchy wojsk. Ludzie jakby mniej. Przed pierwszą czy drugą wojną światową też nie było megapaniki i tzw. spinek. Jak odnieść się do tem...


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę