Polska scena polityczna

Dobre rady ojców narodu

W ogóle nie rozumiem oburzenia złotymi myślami polityków prawicy. Przecież to dla naszego dobra, dla dobra narodu złotouści wyrazili opinie. Opozycja oburzona rzuca gromy. Znowu nic nie zrozumieli...

Tomasz Nowak
Foto: Gov.pl, CC BY 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Synu, ja Ci dobrze radzę
Synu, ja Cię poprowadzę
Przez życie dobrymi radami
Byś wyszedł na ludzi, a nie drzwiami

– śpiewa Maciej Maleńczuk z flaszką gorzały w garści i  ubrany w przybrudzoną koszulkę na ramiączka zwaną „żonobijką”. Przecież on życzy dziecku jak najlepiej. Chce, żeby coś w życiu osiągnęło:

Byś nie był, jak ten Twój tata,
Dupą, a nie pępkiem świata.

Podobną troską wykazują się przecież prezydent Andrzej Duda, który wspomina o „zaciskaniu zębów”, czy premier Mateusz Morawiecki sugerujący ocieplenie domów na zimę. Ten ostatni wprawdzie zapomniał, że styropian podrożał w ciągu ostatnich 3 lat prawie pięciokrotnie, ale eksperci sugerują, iż zimą może nieco stanieć, wówczas złota rada premiera będzie jak znalazł. Nad bezpieczeństwem energetycznym kraju pochylił się też wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, który udostępnia lasy państwowe społecznościom lokalnym w celu zbierania chrustu. Jego słowa potwierdził rzecznik Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Michał Gzowski: „Znacząco umożliwiamy Polakom samowyrób drewna w lesie” – powiedział w Polsacie. Można się troszczyć o dobrostan obywateli, a nie tylko narzekać jak opozycja? Można, a nawet trzeba.

Głęboką troską wykazała się też się wicemarszałkini sejmu Małgorzata Gosiewska. Tym razem radzi, jak spędzić wakacje, żeby było tanio i fajnie: „kupno namiotu i wyjazd do lasu to najtańsza forma wypoczynku. Każdego na to stać”. Dodaje, że z powodu wojny w Ukrainie „trzeba celebrować każdą chwilę, jaką możemy spędzić z najbliższymi”. To będzie tani wypoczynek wakacyjny, zwłaszcza jeśli zastosujemy się do rady ministra edukacji Przemysława Czarnka i będziemy jeść mniej. Tu jest jednak pewien dysonans, ponieważ marszałkini, udzielając rady wakacyjnej, żarła kanapkę z kawiorem, no, chyba że zdjęcie z Super Ekspresu jest niewyraźne, a czarne kulki z kanapki to polska odmiana ikry, czyli kaszanka. Ta sprawa powinna być wyjaśniona przez najwyższe gremia partyjne.

Nad naszymi problemami kredytowymi z troską pochyliła się też Katarzyna Glapińska, żona prezesa NBP Adama Glapińskiego. Na pytanie działaczki AgroUnii o to, jak żyć z takim obciążeniem kredytowym, odpowiedziała prosto, aby głosować na Tuska i wygrać w Totolotka. Ten Tusk to był sarkazm, ale pokazuje, jak prawicy trzęsą się nogi na dźwięk jego nazwiska, a niepotrzebnie, bo przecież w obliczu drożyzny nasz były premier jest bezradny jak dziecko i nie ma żadnych pomysłów w porównaniu do przedstawicieli klasy panującej. Nie zawaham się napisać, że jest wręcz szkodliwy, proponując jakieś obligacje czy coś. Bo co on mówi? „Skończy się PiS, skończy się drożyzna”. Co to za rozwiązanie niby? A kto nam wskaże, jak ocieplać domy, zbierać chrust, zaciskać zęby, jeść mniej kawioru, czy spłacać kredyty z wygranych w gry losowe?


Przeczytaj też:

Kto jest pionkiem? Mata? Duda? Czy Ziobro?

Mata, raper oskarżony o posiadanie mniej niż 2 g marihuany oraz organizację nielegalnej imprezy masowej w pandemii, chce zmieść z politycznej planszy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę oraz prezydenta Andrzeja Dudę. Zapowiedział start w wyborach prezydenckich w 2040 r. Kości zostały rzucone!

Reparacje wojenne nie mogą być zabawką Kaczyńskiego

Polsce należą się reparacje wojenne od Niemiec. Niczym Katon o Kartaginie powtarzam to od lat na łamach miesięcznika „Uważam Rze Historia” i „Rzeczpospolitej”. To nie żadna forma rewanżu, tylko zwyczajna sprawiedliwość i elementarna przyzwoitość. Polska ma prawo domagać się od Republiki Federalne...

Budujemy PRL-bis

Niepokoi mnie fala populizmu, jaka przetacza się wśród szeregów opozycji antypisowskiej. Czterodniowy tydzień pracy; utrzymanie, a może nawet zwiększenie programów z gatunku 500 plus; trzynasta i czternasta emerytura czy coraz częściej pojawiająca się koncepcja emerytury obywatelskiej to już nie ...


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę