Opinie

Aż, czy jeszcze 2 lata?

To, do czego doprowadziła dziś polska władza nie mieści mi się w głowie, jak i wielu Polkom/Polakom. Nie muszę nikomu przypominać, że od 2015 roku wybory parlamentarne wygrywa PIS. Ogromnie zdziwiło mnie zwycięstwo tej właśnie partii w wyborach w 2019 roku, kolejne 4 lata katorgi.

AM
Foto: Maciej Gillert/Dreamstime

Te wszystkie grupy społeczne po raz kolejny dały się nabrać. Ludzie uwierzyli w te wszystkie przedwyborcze obietnice,  np.  dopłaty dla rolników czy obniżenie akcyzy. Najśmieszniejszym dla mnie hasłem wyborczym z 2019 roku była „modernizacja szpitali”. Premier Mateusz Morawiecki poinformował wyborców na spotkaniu w Lublinie, że w pierwszej kolejności zostaną przekazane 2 mld złotych na służbę zdrowia. Po co tak mówił? Po to, żeby „długoPiS” miał co podpisać - i 2 mld złotych co roku idzie z naszych pieniędzy na propagandową TVP. No i cud, pierwszy raz nie skłamał – PIS daje 2 mld złotych co roku na „modernizację mózgów” naszego społeczeństwa, w szczególności wiernych oglądaczy TVP, zamykając jednocześnie oddziały psychiatryczne w kraju.

Nie to, że wylewam same pomyje na wygraną partię. Spróbuję być chwilowo bezstronna. Hmm… nie chcę zmyślać, ale dla mnie, jako młodej przedsiębiorczyni, ta partia nic nie dała. A przepraszam, np. dała mi, a w zasadzie zmusiła mnie do samozatrudnienia czy płacenia ZUS-u, z którego nie mogę korzystać, bo po pierwsze specjalistów brak, po drugie czeka się 2-3 lata na wizytę. Aha!!! Dała mój „ukochany” Trybunał Konstytucyjny obsadzony karykaturami sędziów wykonujących polecenia Kaczyńskiego. A ten organ władzy sądowniczej zabrał mi prawo do aborcji, czy sprzeciwia się społeczności LGBT. Bo? Bo tak!

Boli mnie też Inkwizycja, ups przepraszam „Instytucja Katolicka”. Czy nie powinno być tak, że kościół nie miesza się do polityki? Byłam osobą wierzącą, można powiedzieć, że nadal jestem, ale w domu - ja ani moje dzieci w kościele długo nie zawitają. Z prostej przyczyny – BOJĘ SIĘ!!! Ta ślepota i zatajenia na to, co w Polsce wyprawiają księża (czyt. pedofilia) po prostu mnie przeraża.

Obecna władza to przede wszystkim patologie w administracji publicznej. Nepotyzm i kumoterstwo są na porządku dziennym – moc przykładów można znaleźć bez liku w spółkach Skarbu Państwa, instytucjach, urzędach czy też na uczelniach. Zawsze myślałam, że urzędnik w administracji publicznej pełniąc swoje obowiązki powinien przestrzegać zasad etyki, powinien traktować pracę jako służbę ludziom, a nie jak wywyższanie nad nimi.

Nie martwmy się, za 2 lata wybory. Nie zapomnijmy na nie pójść.


Przeczytaj też:

Miś na miarę naszych możliwości

"Tak, jesteśmy w stanie zrealizować nasze plany, także przy dzisiejszych możliwościach zdobycia taniego pieniądza z zewnątrz." Wbrew pozorom to nie jest cytat z Gierka.

Żaby już ugotowane?

Obtłuszczeni, leniwi, zastanawiający się na co wydać pieniądze: na wycieczkę do Egiptu czy na nowy samochód, albo nową łódkę (od kajaku po jacht). Jedni ciężko pracując, inni bujając się na państwowych posadach, zarobiliśmy trochę przez te 30 lat. Brylujemy na Zachodzie, bo UE nie boimy się jak R...

Ta opozycja to żart

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, której głównym tematem był kryzys praworządności w Polsce, nie pozostawia złudzeń. Jesteśmy outsiderami wspólnoty europejskiej. Zaproponowana przez Grzegorza Hajdarowicza nazwa „polwykop” coraz bardziej pasuje do tego co nas może spotkać lad...


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę