Na czasie

Żaby już ugotowane?

Obtłuszczeni, leniwi, zastanawiający się na co wydać pieniądze: na wycieczkę do Egiptu czy na nowy samochód, albo nową łódkę (od kajaku po jacht). Jedni ciężko pracując, inni bujając się na państwowych posadach, zarobiliśmy trochę przez te 30 lat. Brylujemy na Zachodzie, bo UE nie boimy się jak Ruskich (bo NATO).

gh
Foto: kikkerdirk, Maciej Matlak/Adobe stock

Pływaliśmy na luzie, jak żaby, mistrzowsko w nowym garnku, aż ktoś zaczął podgrzewać wodę. Najpierw tylko spróbował, potem dorwał się do palnika i już się zabezpieczył, aby dostęp do niego był ograniczony. A żaby pływają, niczego się nie boją, nawet im się roją pomysły, które w normalnych krajach jeszcze długo na półkach zostaną. Zapatrzone w siebie, ze starymi twarzami, pływają i się wymądrzają. A woda gorąca coraz bardziej, nie przeszkadza to im w pływaniu i dawaniu dowodów zamożności i świetności na Facebooku lub Instagramie. Ale już nie pomaga pomyśleć jak skutecznie wydostać się z garnka, już zaangażować się w taki proces to żabom nie bardzo się chce, bo zajęte swoimi sprawami, bo pieniądze muszą przeznaczyć na inne, ważniejsze cele .

Zaraz żaby postoją w kolejce na granicy, skończy im się szpan we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Zaraz Ruscy będą na granicy, skończy się szabelkowanie. A żaby czy wyskoczą? Ugotowane raczej tego nie zrobią. Trafią do konserwy z dumnym napisem „Made in Poland”. (gh)


Przeczytaj też:

Polexit? On już trwa!

Słuchając uzasadnienia wyroku wydanego przez tzw. Trybunał Konstytucyjny w sprawie wyższości Konstytucji RP nad prawem unijnym, po głowie chodził mi cytat z powieści „Kariera Nikodema Dyzmy” Tadeusza Dołęgi- Mostowicza: To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszel...

Czarny czwartek polskiej demokracji

Zapamiętajmy datę 7 października 2021. To właśnie tego dnia Polska rozpoczęła procedurę opuszczania Unii Europejskiej. Wychodząc ze wspólnego domu chcemy jeszcze ukraść srebra.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę