Społeczeństwo obywatelskie

Fundacja Wolność Gospodarcza

Powstała nowa fundacja. Dobrze, że tak się stało. Dobrze, że ludziom się chce…

gh
Foto: alphaspirit/Adobe stock

Też jestem zaproszony na jej inaugurację, słucham słów, z którymi w pełni się zgadzam, czuję się jak na wyspie rozumnych ludzi. Niestety, wyspie małej, choć mądrej. Jej fundatorem i animatorem jest Arkadiusz Muś, znany przedsiębiorca polski i międzynarodowy. Choć nie musi tego robić, choć przed nim cały świat, słusznie uważa, że bez Wolności Gospodarczej nie mamy szans na szybki rozwój, nie mamy szans na konkurowanie ze światem. Ta wolność gospodarcza w latach 90-tych dała jemu szanse na potężny sukces, a dzisiaj, ograniczana z każdej strony, odbiera te szanse kolejnym pokoleniom. Na sali są przedstawiciele innych fundacji i stowarzyszeń, które też cenią i propagują wolność gospodarczą, nowy podmiot to wzmocnienie pozostałych, to wzmocnienie głosu rozsądku w zalewie abstrakcyjnych pomysłów na ekonomię. Jest nawet mądry głos z Litwy, wspaniale! I dobrze, nie dajmy się zakrzyczeć głupcom i naiwniakom. Na naszej stronie liberfor.com też propagujemy i propagować będziemy te wartości, na przekór wszystkim etatystom i złodziejom prywatnych pieniędzy.

https://wolnagospodarka.pl/strona-glowna/


Przeczytaj też:

Liberfor – azyl dla wolno­­my­śli­cieli

Większość z nas wyczuwa, że wokół dzieje się coś nieuchwytnie niepokojącego. Świat się bez wątpienia zmienia. Nie byłoby w tym nic złego, bo ewolucja to permanentna i fundamentalna cecha życia na naszej planecie. Jednak ten proces nie ma na celu naszego dalszego rozwoju, dążenia ku upragnionej wo...


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę