Listy do redakcji

De­mo­kra­cja (Pol­skokra­cja/Pi­So­kra­cja)

Czy tak dziś wygląda demokracja w Polsce?

AM
Foto: Silar, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Otóż według mojej wiedzy, pozyskanej w szkole podstawowej, fundament ustroju naszego demokratycznego państwa powinien być oparty m.in. na: wolności słowa, powszechnym i nieodpłatnym dostępie do edukacji, tolerancji w stosunku do innych ras, nacji, wyznań religijnych oraz bezstronnej ochronie prawnej zagwarantowanej wszystkim obywatelom bez względu na pozycję społeczną, materialną itd.

Nie zapominajmy również o zasadzie trójpodziału władzy w Polsce, który został określony w Konstytucji RP w 1997 roku. Czy pomiędzy władzą ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą nie powinna być zachowana „jakaś” równowaga?

A czy demokracją można nazwać obecne rządy w Polsce:

– kiedy podsłuchuje się opozycję w czasie kampanii wyborczej /i nie tylko/?

– jak umieszcza się „swoich” sędziów politycznych w Trybunale Konstytucyjnym?

– jak prokuratura działa na zlecenie partii rządzącej, ignorując zgłoszenia, które nie są jej na rękę?

– kiedy trybunał konstytucyjny realizuje polityczne zlecenia rządu, podczas gdy inne sprawy trzyma od kilku lat w szafie?

– kiedy na wybory partia rządząca przywozi masowo osoby zamieszkujące DPS-y czy ludzi niepełnosprawnych umysłowo, dzięki czemu okazuje się, że kandydat PIS-u ma 100% poparcia?

– jak jednocześnie utrudnia się głosowanie Polaków w krajach, gdzie poparcie dla PIS-u jest niskie, ograniczając dostęp do konsulatów w celu głosowania czy też znikające przesyłki z głosami?

– jak rządowa TV publiczna karmi ludzi propagandą? A paski tejże TV uskuteczniają m.in. „katopolackie” chrześcijaństwo ?

– jak rząd z kościołem (który miał się nie wtrącać do polityki) zamiata pedofilię pod dywan ?

– jak rządowi brakuje choć krzty tolerancji w stosunku do osób LGBTQ+?

Odpowiedzi na te pytania chyba nie muszę udzielać… Każdy swój rozum ma!


Przeczytaj też:

Aż, czy jeszcze 2 lata?

To, do czego doprowadziła dziś polska władza nie mieści mi się w głowie, jak i wielu Polkom/Polakom. Nie muszę nikomu przypominać, że od 2015 roku wybory parlamentarne wygrywa PIS. Ogromnie zdziwiło mnie zwycięstwo tej właśnie partii w wyborach w 2019 roku, kolejne 4 lata katorgi.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę