Polityka

Nowy ład, Nowa Komuna niedługo ruszy.

Wydawało się, że 50 lat „izmów” (nazizmu i komunizmu) w Polsce wystarczy, żeby się nauczyć co jest dobre, a co złe. Niestety, starczyło tylko na 25 lat, a potem nastąpił festiwal starych przebojów. To, że jakaś partia z PRL-owskim programem politycznym wygrała ostatnie wybory, to już trudno - taka jest przywara demokracji, że głupek bez wyobraźni ma takie same prawa jak mędrzec. Ale, że taki program przejęła opozycja, to jest już dość straszne.

 |  Marek G.

Ci, co kochają „uroczy socjalizm” i nie zakłamując rzeczywistości głoszą otwarcie głupotę wynosząc ją na ołtarze, jeszcze przynajmniej są szczerzy, ale że ci, którzy – jak wydawało się jeszcze niedawno – rozumieją zasady ekonomii i wyznają jakieś wartości, teraz zgłupieli już do reszty, bo przegrywając wybory liczą, że przebiją rozdawnictwo rządzących? To już jest po prostu straszne. Groza i horror.

Nowy Ład – idiotyczny program powrotu do PRL-u (nie przez przypadek poparty przez dwie lewicowe siły, PiS i Lewicę) – zaora nas na kolejne lata. Ile z tego bagna będziemy znowu wychodzić? Przez 20, 30, 40 czy może 50 lat?

Proponuję, aby więcej czasu poświecić na refleksję i powyższe lata dodać do numeru wskazującego datę urodzenia w peselu. Wtedy wyjdzie nam prosty wynik, że nie wszyscy mają szansę ponownie żyć w normalnym kraju nad Wisłą. A szkoda!


Przeczytaj też:

Tu jest Polska i Unia

Na spotkaniu z wyborcami w Otyniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek oświadczyła, że Polska nie jest w Unii Europejskiej, a kto się nie zgadza z rządem nie powinien od tego rządu brać żadnych świadczeń. Dwa krótkie zdania i dwie wierutne bzdury.


Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę