Ruszamy!

Czas start

Ruszamy z projektem! Ruszamy pod prąd! Dlaczego? Bo socjalizmy i inne -izmy się rozpanoszyły, zajęły salony i głowy. Już niewielu sobie wyobraża, że można żyć bez pomocy rozrastającego się państwa, że można żyć bez urzędnika, który lepiej wie za nas, ze można żyć bez zapomogi, wsparcia, „tarczy” itp. itd.

Grzegorz Hajdarowicz
Foto: Dennis Jarvis from Halifax, Canada, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Garstka pamięta co to wolność. To dla nich te parę artykułów, przyszłe dyskusje na blogach bez anonimowych troli i hejterow. To też dla tych, co chcieliby poznać smak, zapach i emocje znikającego świata - świata wolności. Oczywiście Polska taką oazą rzadko bywała. Zabory, wojny i komunizm sprawnie ją eliminowały. Ale od czasu do czasu, udawało nam się złapać jej łyk między dwoma dużymi wojnami i po 1989 roku.

Trzeba myśleć optymistycznie i wierzyć, że jeszcze nadejdą takie czasy, kiedy słowo WOLNOŚĆ będzie wiele znaczyło, ze znowu będzie wielką wartością. Trzeba tylko rzucić tę kulę śniegową, a może więcej kul, i patrzeć jak rośnie, i patrzeć na jej efekty. To rzucamy!

 Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Edytor: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Jakub „Gessler” Nowak, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę