Latam

Felietony Grzegorza Hajdarowicza


Bundesarchiv, Bild 102-17049 / Georg Pahl / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 DE
Wrz 24, 2021

Chwast nie do wyplenienia…

Już jesień. Zapewne będzie padać i chłód od czasu do czasu zagości. Jak co roku będziemy chorować – a to na grypę, a to na anginę lub zwykłe przeziębienie. O, przepraszam, to już nieaktualne.

Bundesarchiv, Bild 102-17049 / Georg Pahl / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 DE
Wrz 1, 2021

Taka sobie wizja

Siedząc wygodnie i spoglądając na leniwie płynący Tag, właśnie zakończyłem czytanie kolejnego rocznicowego tekstu z okazji wybuchu II wojny światowej.

Bundesarchiv, Bild 102-17049 / Georg Pahl / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 DE
Lip 27, 2021

Media, ale jakie?

Zawsze nurtowało mnie pytanie: dlaczego po upadku komuny nikt nigdy głośno nie postulował prywatyzacji telewizji publicznej i publicznego radia? Dlaczego można było sprzedać wszystkie gazety, ale już ani jednego programu RTV?

Cze 26, 2021

Żyjmy więcej sztuką?!

Zwiększyło się tempo życia, tzw. ciśnienie, przez które powoli przestajemy wiedzieć, po co biegniemy.

Maj 26, 2021

Na barykadę!

Niestety, sprawdzają nam się „proroctwa”. Histeria covidowa idzie na maksymalne wykorzystanie. Rządy przejmują kolejne pola „ochrony maluczkich”.

Kwi 26, 2021

Czy warto było? Subiektywna opinia autora po 30 latach

Rocznice zawsze skłaniają do podsumowań. Nie ma jak od tego uciec. Choć zawsze starałem się obchodzić te nieokrągłe, takie jak siódma, piętnasta czy dwudziesta siódma, to wreszcie i okrągła trzydziesta też mnie dopadła.

Mar 26, 2021

Afryka: nasze zagrożenie czy nadzieja?

Afryka to potężny kontynent z wielką dawką emocji i problemów. W ciągu ostatnich lat kojarzy się głównie jako ziemia, z której wypływają łodzie z nielegalnymi imigrantami płynącymi do Europy, którzy – jak to niektórzy oświeceni politycy twierdzą – mogą nam przywieźć jedynie robactwo i problemy.

Lut 26, 2021

Czy wolność jest przereklamowana?

Po beznadziejnym roku doczekaliśmy się jakiegoś światełka w tunelu. Niestety, nie widzę go – jak wiele osób – w „maseczkowaniu” narodów, w masowych szczepieniach ani w ochoczym drukowaniu pieniędzy. Widzę je w Ameryce, ponieważ po raz kolejny stamtąd może przyjść nadzieja i opamiętanie.

Sty 26, 2021

Jezu jak Się Cieszę*

Naprawdę ucieszyłem się z niedawnej wiadomości, że grupa najbogatszych ludzi na świecie jest po 2020 r. jeszcze bogatsza, a już mój prawdziwy entuzjazm wzbudził fakt, że tylko sam Jeff Bezos zarobił w ubiegłym roku 72 miliardy dolarów. To świetnie!Redaktor naczelny: Paweł Łepkowski | Wydawca: Marta Narocka-Harasz  

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stale współpracują: Zofia Brzezińska, Robert Cheda, Jacek Cieślak, Zuzanna Dąbrowska, Gaja Hajdarowicz, Grzegorz Hajdarowicz, Mariusz Janik, Krzysztof Kowalski, Hubert Kozieł, Marek Kutarba, Tomasz Nowak, Joanna Matusik, Justyna Olszewska, Marcin Piasecki, Paweł Rochowicz.

©
Wróć na górę